Aktualności Aktualności

I miejsce na XX Kościerskich Targach Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „COSTERINA 2019”

Książka wydana przez Nadleśnictwo Kaliska pt. „Arboretum Wirty w czterech odsłonach” zajęła I miejsce na XX Kościerskich Targach Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „COSTERINA 2019” w kategorii „Albumy i edytorstwo”. Cieszymy się bardzo i jesteśmy dumni za razem, że nasza praca została doceniona przez tak zacne grono osób zasiadających w komisji tego wydarzenia. Tak wysoka pozycja na tegorocznych targach jest efektem współpracy z młodą i bardzo utalentowaną Panią fotograf Anną Wąs i  Panem Krzysztofem Jażdżewskim autorem rozdziału poświęconemu historii naszego arboretum. Ponad to dzięki Panu Krzysztofowi w tym samym wydarzeniu nasza druga publikacja pt. „Nadleśnictwo Kaliska. Dzieje leśnictwa na skraju Borów Tucholskich” zajęła III miejsce w kategorii „Opracowania naukowe”.

 

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                           PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!