Aktualności Aktualności

Dla zwiedzających

Naszych gości spotka wiele niezapomnianych przeżyć przyrodniczych. Odwiedzając nasze Arboretum trzeba koniecznie zobaczyć jedynego w Polsce orzecha pośredniego „Wirty”, który jest mieszanką orzecha włoskiego i czarnego. To nasz senior, którym bardzo lubimy się chwalić. Spotkać też trzeba się koniecznie z najstarszą i największą w Polsce jodłą grecką, która nie lubi, gdy Turyści o niej zapominają. Duże wrażenie robi też drzewo z dwoma rodzajami liści: graba i dęba powiewającymi na wietrze na grabie pospolitym odm. dębolistnej.
A na deser… gruszki na wierzbie. Wszystkich naszych tajemnic nie zdradzimy, trzeba je odkryć samemu!!!
Arboretum czynne jest codziennie:
- w styczniu, lutym, listopadzie i grudniu w godz. od 9:00  do 16:00
- w marcu i październiku w godz. od 9:00 do 17:00
- w kwietniu, maju, czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu w godz. od 9:00 do 20:00.
Naszym celem jest zadowolenie przybywających do nas Gości, dlatego też panuje tutaj dość duża swoboda oprócz, kilku małych ograniczeń mających na celu bezpieczeństwo Twoje i dobro naszego Arboretum. Zwiedzający mogą zaparkować swoje pojazdy na odpowiednich parkingach, a po wykupieniu biletu za symboliczną kwotę wyruszają poznawać przyrodniczy świat. Poruszać można się w zupełnie dowolnych kierunkach, bądź po wyznaczonych trasach według mapki, nie niszcząc niczego co nas otacza. Możesz zabrać też ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela pamiętając jedynie o smyczy.
Dla bezpieczeństwa swojego, jak i naszych botanicznych okazów nie wspinaj się na drzewa. Najlepiej wypoczywa się na łonie natury w ciszy, dlatego też umożliw to innym zwiedzającym. Jak się zmęczysz lub zgłodniejesz możesz przysiąść na jednej z naszych licznych ławeczek lub rozłożyć koc na  trawniku wykorzystując własny kosz piknikowy. Po takiej przerwie ruszaj dalej szukać wrażeń nie zapominając wyrzucić śmieci do ustawionych przy alejkach pojemników na odpady. Można też u nas miło spędzić czas przy ognisku w miejscu do tego wyznaczonym (po wcześniejszej opłacie). Pamiętaj! Nie wzniecaj ognia w innych miejscach i nie pal papierosów! Odwiedzając nas koniecznie zapoznaj się z naszym regulaminem. Czekamy na gości indywidualnych i zorganizowane grupy, które może oprowadzać nasz przewodnik.